Se še spomniš te igre?

IZVAJALEC: Pedagoška fakulteta

Kulturna dediščina je del identitete vsakega naroda. Zaradi ohranjanja in prenašanja raznolikosti, afirmacije kulturnih identitet, spodbujanja medkulturnega dialoga in sodelovanja bodočih generacij, je nujno kontinuirano poučevanje in s tem ohranjanje kulturne dediščine na vseh stopnjah. Glede na to, da pod kulturno dediščino štejemo vire in dokaze človeške zgodovine in kulture, lahko sem štejemo tudi igre iz otroštva naših prednikov. Aktiven program, ki ga bosta vodili dve aktivni raziskovalki bo vključeval demonstracijo otroških iger slovenske kulturne dediščine, aktivno igranje iger ter interaktivni kviz za različne stopnje udeležencev, s katerim bodo lahko preverili svoje poznavanje iger naše preteklosti. Program bo zanimiv za vse starostne skupine – od otrok, ki bodo predvidoma najraje preizkušali igre, do upokojencev, katerih predlogi o njihovi različici igre bodo pozitivno sprejeti in izvedeni. Izdelana bo tudi unikatna družabna namizna  igra za odrasle, ki bo poleg znanja o igrah, vsebovala še druge elemente kulturne dediščine. Prav tako si bodo obiskovalci lahko ogledali predstavitvene plakate s predstavitvijo iger kot enim izmed elementov kulturne dediščine, ki jih je potrebno ohranjati. Program je še posebej aktualen v letu 2018, ki je bilo razglašeno za evropsko leto kulturne dediščine.

Spletne povezave: https://pef.um.si/