Samopodoba najstnika in kako jo starši sooblikujejo

LOKACIJA: Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer
TERMIN: 17.45 – 18.45
IZVAJALEC: Dr. Barbara Rauter Horvat

Ali sem dovolj dober? Kako me doživljajo drugi? Kaj naj spremenim, da si bom bolj všeč? To so le nekatera vprašanja, na katere iščejo odraščajoči mladi odgovore. Na srečanju se bomo pogovarjali o samopodobi, naši predstavi o tem, kdo smo, kakšni smo in kaj počnemo. Spoznavali bomo njen razvoj od rojstva naprej ter dejavnike, ki jo sooblikujejo. Osredotočili se bomo na vpliv staršev, ki preko svojega odnosa in načina komunikacije z otrokom, pomembno sooblikujejo njegovo samopodobo. Spoznali bomo nekatere učinkovite in manj učinkovite oblike komunikacije.