Pomen informacijske varnosti v vsakdanjem življenju

IZVAJALEC: Fakulteta za računalništvo, elektrotehniko in informatiko

Ključna izziva uporabe sodobnih IKT tehnologij sta varnost in zasebnost. Predstavljen bo pomen informacijske varnosti v vsakdanjem življenju, s poudarkom na geslih, varnosti in zasebnosti ob uporabi mobilnih naprav, možnosti pridobivanja podatkov z digitalnih naprav (digitalna forenzika) in s pomočjo digitalnega izziva, kjer se bodo lahko udeleženci pomerili v preverjanju varnosti informacijskega sistema (hackanje) v nadzorovanem okolju.