Izdelava samostoječih mostov brez veziv

IZVAJALEC: Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo

Udeleženci bodo iz naprej pripravljenih zidakov različnih mas postavljali mostove s preprostim zlaganjem zidaka na zidak brez uporabe vezivnih sredstev (npr. lepila). Takšen most stoji le, če so izbrani zidaki ravno pravšnje mase. Oblika mostu namreč mora odgovarjati obliki "verižice", ki bi jo ti zidaki ustvarili, če bi jih obrnili okrog. Udeleženci bodo poskušali sestaviti mostove različnih, a naprej podanih oblik, na voljo pa bodo imeli zidake različnih mas.

Spletne povezave: www.fgpa.um.si