Barvila iz rastlin v vsakdanjem življenju

IZVAJALEC: Pedagoška fakulteta

Rastlinska barvila so po kemijski zgradbi zelo raznolika. Vsako barvilo ima svojo značilno zgradbo s katero so povezane tudi druge lastnosti. Na delavnici bomo predstavili karotenoide, klorofile, betacianine ter antocianidine. Predstavili bomo lastnosti povezane z njihovo barvo in topnostjo v različnih medijih (topilih). Pripravili bomo rastlinske ekstrakte barvil, ki jih uporabljamo v prehrani, kot prehranske dodatke ali antioksidante. Topnost teh barvnih ekstraktov bomo preizkusili v različnih topilih. S tem želimo predstaviti rabo teh varnih naravnih barvil v prehrani in vsakdanjem življenju.

Spletne povezave: https://pef.um.si/