Ustvarjanje poroznosti v polimerih - predstavitev aktivnosti projekta H2020 Photo-Emulsion

IZVAJALEC: Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo

Projekt Photo-Emuslion se osredotoča na uporabo okolju prijaznih postopkov polimerizacije za izdelavo novih in inovativnih materialov, ki jih je mogoče uporabiti za premaze, bioanalizo ali kromatografijo. Za ustvarjanje novih polimerov se uporabljajo različne tehnike emulzije in fotopolimerizacija.

Prikazali bomo različne oblike emulzij in suspenzij, ki jih lahko najdemo v vsakdanjem življenju. Pojasnili bomo nekatere tehnike, ki se uporabljajo v industriji in v našem laboratoriju, in izvedli nekaj poskusov, kako narediti polimere iz emulzij. Na ogled bodo različni materiali, izdelani v našem laboratoriju.