Poskusi v laboratoriju in svet celic

LOKACIJA: UP Fakulteta za vede o zdravju, Izola
IZVAJALEC: Dr. Katja Bezek in Katja Kramberger, mag. farm.

Kemija je zanimiva znanost, polna nenavadnih stvari! Ideja delavnice »Kemija je lahko zabavna« je navdušiti in motivirati mlajšo generacijo, da razvije željo po učenju in raziskovanju naravoslovnih ved. Tekom delavnice bomo eksperimentirali v kemiji, videli, kako zabavno je lahko pri proučevanju najrazličnejših snovi in pojavov. Kemija je svet snovi, svet barv, vonjev, iskric, plamenov in pokov. Kemija »zaživi« pri vsakem poskusu, zato bomo eksperimentirali. Največji užitek pri delu je, ko kaj poči in iz čaše ven skoči.